6 lehte, millest peaks koosnema iga muusiku kodulehekülg

6 lehte, millest peaks koosnema iga muusiku kodulehekülg

6 lehte, millest peaks koosnema iga muusiku kodulehekülg

Sinul kui muusikul peaksid kodulehel olema päris mitmed alamlehed. Lisaks ilmselgetele lehekülgedele, nagu näiteks “minu muusika” ja “kontaktid” oleks tarvis ka mõnda vähem külastatavat, kuid hädavajalikku lehte eduka muusikat tutvustava veebisaidi loomiseks. Selles artiklis vaatame lähemalt, millised need lehed on ning milleks peaks neid täpsemalt kasutama.

Meist

Tutvustav lehekülg on üpris standardne igal kodulehel. See on leht, mida uued külastajad tihti vaatavad ning kust nad suunduvad edasi rohkem infot otsima. Artistidele on oluline, et sellel lehel oleks edasi antud sinu story ja kunstiline kontseptsioon.

Hea muusiku või bändi “Meist” lehekülg võiks Meie arvates koosneda järgnevast:

  • Sinu lugu. Inimesed tahavad rohkem teada Sinust ja sinu minevikust. Kui Sa suudad neile maha müüa hea story, on tõenäoline, et paljud suhestuvad sellega ning Sa muutud meeldejäävaks. Meie soovitus on hoida jutt endast siiski 100% tõene, keskendudes just enda endasihtgruppi huvitavale sisule.
  • Pilt. Punkt. Üks või kaks tükki on paras. Üle ei maksa pingutada ning klišeeks saanud “Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna” on sel juhul elementaarselt omal kohal. Püüa valida foto, mis annab kõige paremini edasi Sinu või Sinu bändi vibe-i.
  • Lingid teistele lehekülgedele. Lehekülje ülal/all on küll üldine menüü, kuid viidete lisamine teksti sisse teeb navigeerimise lihtsamaks ning tõstab külastajate huvi. Viita mõnele laulule, muusikavideole või albumile Spotify-s kuid jälgi, et viiteid oleks mõõdukalt. Sa tahad siiski, et külastaja loeks Sinu kirjelduse lõpuni.

E-pood

See on lehekülg, mille enamik artiste oma kodulehelt välja jätavad. Paljud muusikuid lisavad oma kodulehele lingi mis viitab kohta, kust saab nende muusikat osta aga tihti on tegu kolmanda osapoole veebisaidiga nagu näiteks iTunes või muu. Loomulikult on kasulik hoida oma muusikat üleval ka sellistel tuntud saitidel, kuid Meie soovitame lisaks sellele omada e-poodi, mis tõstab usaldusväärsust ja respekti viidates, et fännidele suunatud teemad on läbi mõeldud ning fännibaasi heaolu on Sinu jaoks esikohal.

On olemas lugematu arv kõikvõimalikke pluginaid, mille kaudu on lihtne lisada kohandatud e-poodi digitaalsete allalaadimiste jaoks. Meil on omad lemmikud, mida sõltuvalt validud tehnoloogiliselt platvormist lisame muusikute kodulehekülgedele ning mis võimaldavad turvalisi makseid ming minimeerivad võimalust, et ostetud kraami jagatakse edasi järgmistele inimestele nö “tasuta”. Osades neist on võimalik müüa ka fänninänni, mida iganes enda logoga soovid suuremas koguses tellida, on hiljem võimalik e-poes müüki paisata. Oma tulevases blogiartiklis kirjutame lähemalt, mida võiks üks muusik või bändi esindaja e-poes müüa ning kas Eestis on sellega võimalik reaalselt ka mingit tulu teenida.

Call To Action

Tegevusele kutsuv lehekülg Sinu veebisaidil, lisaks e-poest teoste soetamisele, on üks olulisemaid fännibaasi suurendamise seisukohalt. Sel viisil on võimalik endale koguda terve armee jagu fännide kontakte, mida on omakorda hea kasutada reklaamiks. Näiteks uut plaati välja lastes või eesseisvale kontserdile kutsudes…

Pingsalt tuleks mõelda sellele, mis kutsub Sinu kodulehe külastajaid ennast uudiskirja saajaks registreeruma. Selleks on kasulik anda külastajale mingi põhjus, näiteks tasuta fänninänn või eelmises lõigus kirjeldatud e-poe kupong, millega saab märkimisväärse allahindluse milletki ägedalt, mida pakud oma poes.

See leht peaks olema üpris minimalistlik, et mitte hajutada tähelepanu põhieesmärgilt – kasutaja meiliaadressi lisamiselt.

Teosed

Lisaks “Meist” kirjeldavale lehele, on loomulikult peamine näidata külastajale oma muusikat ja muusikavideoid. Kui Sul on palju, mida publikule näidata, tasub videotele ning helifailidele luua eraldi lehed.

Muusika lehel soovid Sa loomulikult esitleda näiteid oma muusikast. Juhul, kui Sa keskendud pigem oma muusika müügile, ära riputa üles liiga palju näiteid, vaid pigem suuna külastaja väheste näidete juurest oma e-poodi. Näidete esitamiseks sobib hästi näiteks tuntud SoundCloud-i integratsiooni kasutamine, mis on tõenäoliselt tuttav nii muusikutele kui ka lehekülje külastajatele.

Video lehte saab professionaalsete muusikavideote puudumisel täita ka loominguliselt. Pane lihtsalt Youtube-i või Vimeo kaudu üles klippe proovidest või midagi muud lõbusat. Samuti kontsertvideoid või backstage kaadreid. Kontsertvideod on hea lahendus, mida ei ole kallis toota ning mis toovad väga palju kasu nii reklaami kui kuulajaskonna laiendamise huvides.

Galerii

Olla artist tähendab teatavasti palju enamat kui lihtsalt muusika. Publik ootab terviklikku kogemust. Galerii lehel võiks olla mitmekesisemat materjali. Professionaalsed stuudio ja kontsertfotod, nende hulka telefoniga klõpsitud selfisid – viimastega ei tasu siiski üle pingutada, põhiliselt olgu nende koht sotsiaalmeedias. Soovitame panna oma külastajad ja fännid tundma, et nad saavad olla osa Sinu muusikukarjäärist.

Kontakt

Kontakti leht on taaskord standardiks enamikel veebisaitidel. Mõned artistid kahtlevad, kas ikka tasub panna kõik enda isiklikud kontaktid kodulehele. Olles vähem populaarne, ei ole igapäevaselt laekuvad kirjad (tihti juhuslik reklaam jm) probleemiks, kuid populaarsuse kasvades võib see hakata mõjuma häirivalt, seda ka juhul kui põhiline fännisuhtlus on kolinud hoopis Facebooki või mujale sotsiaalmeediasse.

Meie soovitame luua kaks erinevat meiliaadressi lootuses, et ühele laekuvad esinemiskutsed ja koostööpakkumised ning teisele muu sisuga kirjad. Viimati nimetatu võib olla ka kontaktvorm, mille kaudu saab kodulehelt otse kirju saata. Samuti soovitame laialt kättesaadavale meiliaadressile lisada automaatse vastuse, mis võiks välja näha midagi sellist:

“Hey! Olen Teie kirja kätte saanud! Igapäevaselt laekub meile palju meile, kuid anname endast parima, et Teile vastata.”

Tegemist ei pea loomulikult olema nii külma tekstiga ning mida isikupärasem on lause, seda parem. Selline vastus annab fännile või potentsiaalsele koostööpartnerile märku, et teda on märgatud ning juhul, kui igale kirjale ei ole aega personaalselt vastata, on see parem variant kui järgnev täielik vaikus. Samuti on see tehniliselt kergesti teostatav.

6 lehte, millest peaks koosnema iga muusiku kodulehekülg – kokkuvõtteks

Kui Sa plaanid üles seada oma muusiku või bändi kodulehe, siis parem, kui teed seda õigesti. Mõned siin artiklis viidatud lehed on sellised, mille puudumisel tekivad fännidel mitmed küsimused. Teised jälle on sellised, mida paljudel ei ole kui mille lisamine toob palju kasu ning annab põhjuse korduvaks külastuseks ning sõpradele jagamiseks.

Tegu on esimese postitusega pikemas seerias, mis käsitleb edaspidi põhjalikumalt muusikute, bändide ning kultuurisündmustele kodulehtede temaatikat.

Team Magnetuur
30.09.2017

Magnetuuri logo